Демократична школа

У 2020 році school#4 пройшла відбір до 5-ї хвилі програми «Демократична школа». Програму реалізовує Європейський центр ім. Вергеланда (Осло, Норвегія) – європейський експертний центр у сфері освіти для демократичного громадянства, у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи.

Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» спрямована на підтримку системних демократичних реформ шкільної освіти в Україні.

Місія програми «Демократична школа» – змінити українську школу, щоб вона виховувала активних і відповідальних громадян, які поважають права людини.

В рамках проєкту ми:

· намагаємось залучити батьків до всього, що робить школа;

· маємо на меті інтегрувати школу та громаду;

· впроваджуємо у школу принципи демократії і прав людини;

· виховуємо громадянина з кожного учня.

У березні 2020 року після 3-х денного тренінгу у м. Київ, адміністрацією school#4 було підписано договір про співпрацю. Вже весною цього ж року педагогічний колектив, а також представники батьківської та учнівської когорти пройшли інтенсивні тренінги онлайн та провели процедуру самооцінювання роботи закладу освіти у напрямку розвитку громадянської компетентності та демократизації освітніх процесів.

Восени 2020 року тренерами нашої школи Ларисою Гориславець та Світланою Овчаренко були організовані тренінги для учасників учнівського врядування school#4, один з них ми мали змогу організувати очно, інший у режимі онлайн. Також представники педагогічного колективу під час осінніх канікул пройшли навчання за 6-денною програмою та отримали відповідні сертифікати з теми «Розвиток громадянських компетентностей».

Робота в проєкті ще триває. Вже проведено демократичні вибори нового Президента школи, опрацьовано Положення про вибори та про учнівське врядування у закладі. Попереду – втілення учнівських ідей та підтримка молодіжних ініціатив. Демократичні зміни у school#4 розпочались, віримо, що вони приведуть нас на новий рівень розвитку!

12.01.2020